חפש מלון בפריז

פריז - שער הנצחון

שער הנצחון נבנה בפקודתו של נפוליאון, על מנת להנציח את נצחונותיו. הבניה החלה בשנת 1806 והסתיימה רק 30 שנה מאוחר יותר.
גובהו של שער הנצחון כ-50 מ', ורוחבו כ-45 מ', והוא השער הגדול מסוגו בעולם. הוא נבנה בהשראת האומנות של העולם העתיק, ולמעשה הוא מהווה העתק של שער טיטוס מרומא.

השער מעוטר ביצירות אמנות מפוסלות ומגולפות, המנציחות אירועים היסטוריים שונים. אמנים רבים של התקופה תרמו לעיטורו של השער, ביניהם פרנסואה רוד, שיצירתו 'המרסלייז' - מתארת את יציאת המתנדבים ב- 1792.

שער הנצחון ניצב במרכזה של ככר גדולה וסואנת - ככר האטוואל, או בשמה הרשמי ככר שארל דה גול, ממנה יוצאות 12 שדרות רחבות.

לבעלי הכושר הגופני, מחכות 280 מדרגות המובילות למעלה, אל נקודת התצפית שבמרומי השער. מי שאינו רוצה להתאמץ כל כך, יוכל לעלות במעלית, אך עליו לקחת בחשבון שלא יהיה לבד.. תור לא קצר של תיירים המבקשים גם הם להגיע למעלה בדרך הקצרה והקלה משתרך לפני המעלית, ובעיקר בחודשי הקיץ, ההמתנה עלולה להיות די מייגעת.

המראה מלמעלה מרשים ביותר, יפה במיוחד לראות את 12 השדרות היוצאות מן הככר כמו 12 קרניים, ומשוות לה צורה של כוכב גדול, כפי שמרמז השם אטוואל.

בשנת 1921 הוקם לרגלי השער אתר הנצחה - קבר החייל האלמוני, בו בוערת אש תמיד, שאותה מדליקים מחדש מדי ערב שעה 18:30. כאן נערכים טקסי הזכרון הרשמיים לזכר חללי המלחמות, ולכאן מגיעים לעיתים ראשי מדינות המבקרים בצרפת ומניחים זרי פרחים כדי לחלוק כבוד לחיילים האלמונים.

אזהרה חשובה - השמרו לכם מנסיון לחצות את אחת מן השדרות האלו שלא במעברים המיועדים לכך. התנועה סואנת כל כך ולא נעצרת לרגע, חבל לקחת את הסיכון!   

 

כתובת 

Place Charles de Gaulle


הצג מפה גדולה יותר

 

דרכי הגעה

מטרו:Charles-de Gaulle-Etoile
 

אתר אינטרנט

http://arc-de-triomphe.monuments-nationaux.fr


    שער הניצחון

    תצפית מגג שער הנצחון