חפש מלון בניו יורק

ניו יורק - רוקפלר סנטר

רוקפלר סנטר הוא קומפלקס מסחרי המורכב מ - 19 בניינים שונים המשתרעים בין הרחובות 48 ל - 52 , ובין השדרה החמישית לשביעית. השטח כל כך גדול ומורכב עד שיש הנוהגים להגדיר אותו כ 'עיר בתוך עיר'.
המתחם הוקם על ידי משפחת אילי ההון רוקפלר, והוא הקומפלקס הפרטי הגדול מסוגו בעולם, ומשמש כסמל לתרבות הצריכה ולקפיטליזם.

המטרה לשמה תוכנן המקום ב - 1929 היתה להקים משכן לבית האופרה המטרופוליטן, אבל תוכנית זו לא יצאה אל הפועל. במקום זה הוקם מרכז מפואר המאכלס גופים ומוסדות שונים, ומהווה מקום לבילוי, קניות, אוכל, בידור, אמנות ותרבות ועוד.

בין היתר ניתן למצוא במקום את רדיו סיטי מיוזיק הול [ראה ערך] ואת בנין ה - RCA, [נקרא גם בנין ג'נרל אלקטריק, או בניין ה - GE בקיצור ], אחד מגורדי השחקים היפים והגדולים בניו יורק. הוא מתנשא לגובה 70 קומות, ומשמש כבנין המפקדה הראשית של רשת הטלויזיה NBC. המשדרת מהמקום תוכניות מפורסמות שמוכרות בכל העולם.

מתחת לבניין הענק מצוי מרכז קניות, ואילו בראשו - מרפסת תצפית המתחרה בזו של האמפייר סטייט בילדינג. בקומה ה - 65 שוכנת מסעדה בשם Rainbow Room והקומות ה - 54 עד 56 משמשות משרדים של משפחת רוקפלר.

דיירים נוספים במתחם הם בית המכירות הפומביות היוקרתי, קריסטיז, הספריה של צרפת, בית ניקון, קתדרלת סנט פטריק, נינטנדו, בנק אוף אמריקה, סימון אנד שוסטר ועוד.
הבניינים, שרובם נבנו בסגנון אר-דקו הם יפהיפיים, חלקם מעוטרים ומגולפים בעבודות אמנות. המשטחים הציבוריים מלאים בגנים ובעבודות אמנות, שניים מהפסלים החשובים לדוגמה הם פסלו של אטלס המחזיק את העולם על כתפיו, והפסל של פרומיתיאוס המביא את האש לאנושות.

הפלאזה המרכזית הנקראת 'ככר רוקפלר' היא לב לבו של הסנטר, היא מוקפת בדגלים של כל המדינות החברות באומות המאוחדות וכן של כל המדינות והטריטוריות ברחבי ארה'ב. במרכז הרחבה, יש משטח החלקה על הקרח המושך אליו המוני אנשים הבאים להחליק, ועוד המוני אנשים הבאים לצפות בהם. בחודשי הקיץ נפתח במקום בית קפה גדול ואופנתי שתמיד הומה אדם. בחג המולד מוצב בככר עץ חג מולד מפואר והכל מתקשט בחגיגיות. 

כתובת
Rockefeller Center

 1250 Avenue of the Americas


הצג מפה גדולה יותר

דרכי הגעה

subway - קווים B,D,F,Q עד לתחנת רוקפלר סנטר. 

rockefellercenter.com


    רוקפלר סנטר

    רוקפלר סנטר

    תצפית מרוקפלר סנטר